محصولات بهین نسوز

همان‌طور که در بخش معرفی و دسته‌بندی محصولات دیرگداز بیان گردیده است، در یک دسته‌بندی کلی و البته مهم‌ترین آن‌ها، مواد دیرگداز به دو دسته‌ی آجر و جرم تقسیم‌بندی می‌شوند، که جرم‌ها خود در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌گردند. شرکت صنایع بهین نسوز اصفهان افتخار دارد خود را به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی جرم‌های کوبیدنی سیلیسی در ایران معرفی کرده و خدمات گوناگونی را نیز در ارتباط با این جرم‌ها ارائه نماید. علاوه بر محصولات سیلیسی، واحد تحقیق و توسعه‌ی این شرکت موفق گردیده است تا جرم‌های دیرگداز دیگری را نیز در شاخه‌های دیرگدازهای ریختنی، پوششی، جرم‌های پلاستیک و ملات‌ها طراحی کرده و به مرحله‌ی تولید برساند. شما مشتری گرامی می‌توانید با کلیک کردن بر روی هریک از دسته‌بندی‌های زیر به صفحه‌ی مرتبط با هرکدام، که شامل توضیحی مختصر مرتبط با هر دسته و سپس محصولات زیرشاخه‌ی متناظر است، منتقل شوید. انتخاب دسته‌بندی مواد دیرگداز و سپس محصولات زیرشاخه‌ی هرکدام، از فهرست بالایی وب‌سایت نیز به صورت کشویی میسر است. هم‌چنین در رابطه با خدمات و توضیحات مرتبط با چگونگی نصب، فرآیند زینترینگ، آشنایی با عیوب، رفع مشکلات احتمالی و به طور کلی خدمات مرتبط با محصولات دیرگداز شرکت بهین نسوز، می‌توانید به صفحه‌ی خدمات و آموزش‌ها (دستور العمل‌ها و مقالات) مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که واحد کنترل کیفیت این شرکت، همواره آماده‌ی پاسخگویی به شما عزیزان در تمامی زمینه‌های فنی مربوط به محصولات شرکت می‌باشد.

نسوز سیلیسی شرکت بهین نسوز اصفهان

جرم‌های دیرگداز کوبیدنی، ترکیبی از اگریگیت‌های دیرگداز با دانه‌بندی مختلف ریز، درشت و متوسط هستند، که هم به صورت خشک و هم به اشکال تر وجود دارند. این جرم‌ها با چکش‌ها یا کوبه‌های پنوماتیک (بادی) در محل مورد نظر کوبیده و فشرده می‌شوند و بعضاً دارای پیوندهای شیمیایی هستند. در برخی از دسته‌بندی‌ها، جرم‌های پلاستیک نیز جزء دیرگدازهای کوبیدنی محسوب می‌شوند؛ چرا که آن‌ها هم باید در محل استفاده کوبیده شوند. با استفاده از جرم‌های کوبیدنی می‌توان سطح بزرگی را به صورت یک‌پارچه نسوزکاری کرد، که در روش پلاستیک امکان‌پذیر نیست.

جرم‌های ریختنی، که نام دیگر آن‌ها بتن‌های نسوز است، به روش ریختن در محل مورد نظر اعمال می‌گردند. این جرم‌ها از اختلاط اجزای مختلفی مانند سیمان‌های آلومینی (آلومینایی)، پرکننده‌ها، مواد خیلی ریز و افزودنی‌ها به وجود می‌آیند. نوع پیوند بین ذرات این جرم‌ها هیدرولیکی یا شیمیایی است. سیمان‌های کلسیم آلومینات بایندرهای اصلی و رایج این جرم‌ها هستند. گفتنی است عامل اصلی و اساسی تکامل و گسترش این جرم‌ها، صنعت فولاد و چدن است.

جرم‌های پوششی (Coating Refractories) جرم‌های دیرگداز پوششی، پوشش دهنده یا به طور کلی پوشش‌های دیرگداز، مخلوطی از مواد اولیه‌ی نسوز پودری، اتصال دهنده‌های هیدرولیک یا شیمیایی و بعضاً افزودنی‌های رایج صنعت دیرگداز اند. این محصولات قابلیت ماله‌کشی (عمده روش استفاده از آن‌ها) و نیز پاشش با دستگاه گانینگ را جهت نصب در محل مورد نظر دارند.

جرم هاي پاششی جرم هایی هستند که با دانه بندي و بایندرهاي مناسب داراي قابلیت گانینگ می باشند . شاتکریت یا بتن پاششی به بتنی اطلاق می شود که به کمک هواي فشرده با سرعت زیاد به سطح کار پاشیده می شود و روي آن می چسبد ،حتی اگر سطح مورد نظر کاملا قائم و یا سقف باشد. دلایل عمده استفاده از این روش را می توان وجود فضاي کم، و شیب هاي تند دانست.

نام دیگر این جرم‌ها، گل‌های نسوز است. همان‌گونه که از نام این جرم‌ها مشخص است، این نوع دیرگدازها رفتار پلاستیک (مومسانی) با خاصیت انعطاف‌پذیری بالا داشته و میتوانند به صورت مورد نظر و دلخواه شکل داده شوند. برای نصب جرم‌های پلاستیک از چکش یا کوبه‌ی پنوماتیک (بادی) استفاده می شود. هم‌چنین نصب آن‌ها بعضاً با دست نیز انجام می‌گردد. این محصولات به دو صورت گیرش با حرارت (heat-setting) و گیرش شیمیایی (پیوندهای شیمیایی – chemical-bond) عرضه می‌شوند و یکی از کاربردهای رایج آن‌ها، باتوجه به خاصیت پلاستیکشان، در اجرای تعمیرات نسوزهای کوره‌هاست.

از ملات‌های دیرگداز برای اتصال دیرگدازهای شکل‌دار (آجرهای نسوز، قطعات پیش ساخته یا مواد عایق) و با روش‌های مختلفی از جمله ماله‌کشی، غوطه‌وری و یا ریختن بین درزهای آجرها استفاده می‌شود. این مواد شامل افزودنی‌های ریزدانه و چسب‌هایی هستند که برای یک گرید به خصوص آجر یا یک کاربرد مشخص ترکیب شده‌اند.

با ما در ارتباط باشید

برای ارتباط آسان با تیم بهین نسوز فرم رو به رو را تکمیل کنید ، همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند. 

 

برای اطلاعات ارتباطی بیشتر به ارتباط با ما بروید