اجزای کوره‌های القایی

خلاصه

کوره های القایی بخش های متفاوتی دارند که هرکدام از این اجزای کوره های القایی وظیفه خاص خود را دارند و برای کاربرد خاصی طراحی شده اند در زیر نگاهیبه هر یک از این بخش های کوره های القایی می اندازیم 

جرم نسوز سیلیس

معرفي کوره‌های القایی و انواع آن‌ها​

کوره‌ی القایی به طور کلی از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است:
4-1 بدنه کوره

بدنه کوره تشکیل شده است از بوته ذوب وکویل مسی که بصورت حلقوی و مارپیچ در اطراف آن قرار گرفته است. دوسر کویل به منبع انرزی الکتریکی و سیستم خنک کننده کویل متصل می‌گردد. در داخل بوته لایه محافظ بر روی کویل قرارگرفته و روی آن لایه خاک نسوز کوبیده می‌شود:
4-2 منبع انرژی

واحد تغذیه الکتریکی کوره های القایی می باشد ومتشکل از تابلوهای مدار فرمان وترانسفورماتور وخازنهای مختلف می باشد و انرژی لازم جهت ذوب را فراهم می کند.

3- تأسیسات خنک کننده
متشکل از برجهای خنک کننده است و متناسب با ظرفیت و نوع کوره طراحی می شود و وظیفه آن خنک کردن آب جریان یافته در کویل و تابلوهای برقی کوره می باشد. برای کویل و تابلوهای برق و شینها لازم است از آب مقطر استفاده شود و برجهای خنک کننده و کلیه منابع اب لازم است تمیز نگهداری شوند با ظرفیت انها باید بدرستی انتخاب شده تا عمل خنک کننده گی را بخوبی انجام دهند لیکن بعد از ورود اب مقطر به سیستم خنک کننده کوره ، سختی اب به تدریج افزایش می یابد لذا مسئولین تاسیسات کوره بايد تدابیر لازم را اندیشه کنند چون با افزایش دما و سختی اب ، جرم اب میتواند درون کویلها رسوب کند كه اين امر باعث گرم شدن و از بين رفتن و سوراخ شدن كويل مي شود.


اجزای کوره‌های القایی

با ما در ارتباط باشید

برای ارتباط آسان با تیم بهین نسوز فرم رو به رو را تکمیل کنید ، همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس می گیرند. 

 

برای اطلاعات ارتباطی بیشتر به ارتباط با ما بروید